ДОНЧИЌ ЈА СКРАТИ НИЗАТА НА ЈУТА, БРУКЛИН ПОДОБРИ ВО ЊУЈОРК ДЕРБИТО

ДОНЧИЌ ЈА СКРАТИ НИЗАТА НА ЈУТА, БРУКЛИН ПОДОБРИ ВО ЊУЈОРК ДЕРБИТО

Тимот на Далас стави крај на низата од девет победи на Јута Џез, продолжувајќи ја нивната кампања за плејов на табелата на Западната конференција. Расположениот Дончиќ блескаше во ноќта и ги предводеше Далас до победа со 31 поен, 9 скокови и 8 асистенции.

Во дербито на Њујорк, Бруклин на драматичен начин стигна до победа против Никс. Играч на натпреварот беше Кајри Ирвинг кој уфрли 40 поени во победата од 114:112. Со оваа победа Бруклин се искачија на првото место во Источната конференција.

НБА Резултати

Минесота – Сакраменто 116:106
Оклахома – Детроит 108:132
Сан Антонио – Кливленд 101:125
Торонто – Вашингтон 103:101
Хјустон – Феникс 130:133

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *