АРСЕНАЛ ЗАБОРАВИ КАКО ДА ПОБЕДУВА, РОМА ГО ИЗНЕНАДИ АЈАКС (ВИДЕО)

Четири интересни средби во Лигата на Европа ја украсија оваа фудбалска вечер, од која како најголеми добитници излегоа Славија Прага и Рома. Чешкиот претставник во

КЕЈТЛИН ЏЕНЕР ПЛАНИРА ДА БИДЕ ГУВЕРНЕРКА

Поранешната олимпијка и ѕвезда на реалити телевизија, Кејтлин Џенер размислува за кандидатура како гувернерка на Калифорнија. Таа веќе започнала да собира политички советници со цел

ЕСЧП: ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА ВАКЦИНАЦИЈА Е ЛЕГАЛНА И МОЖЕ ДА БИДЕ НЕОПХОДНА

Европскиот суд за човекови права пресуди дека задолжителната вакцинација е легална и може да биде неопходна во демократските општества. Пресудата доаѓа по заклучокот од некои

СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД НА ЦЕНТАР ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ВО ХОЛАНДИЈА

Холандската полиција била успешна во спречувањето на терористички напад на центар за вакцинација против коронавирусот во градот Ден Хелдер. Осомничениот имал намера да постави експлозивна

ЃОРЧЕСКА ОБЕЗБЕДИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО БЕЛИНЦОНА

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Белинцона, Швајцарија. На денешното осминафинале, Ѓорческа испадна подобра од Лукреција Стефанини во

1 2 3 6