ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО, НА ЗАПАД ВРНЕЖИ ОД СНЕГ

ДЕНЕС ПРОМЕНЛИВО ОБЛАЧНО, НА ЗАПАД ВРНЕЖИ ОД СНЕГ

Денес претпладне времето ќе биде променливо облачно, во југозападните делови ќе има слаби врнежи од снег. Во текот на денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, поизразен вдолж Повардарието.

Дневната температура ќе биде од 1 до 14 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 10 степени.

Претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринските температури до недела на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *