ИЛОН МАСК СЕ ПРОГЛАСИ СЕБЕСИ ЗА ВОНЗЕМЈАНИН

ИЛОН МАСК СЕ ПРОГЛАСИ СЕБЕСИ ЗА ВОНЗЕМЈАНИН

Основачот на компанијата „Спејс Х“, Илон Маск, уште еднаш на забавен начин го привлече вниманието на јавноста, изразувајќи ја својата посветеност кон науката и технологијата, самопрогласувајќи се за вонземјанин на социјалните мрежи.

Сè започна со објавата на Маск на Твитер дека „Земјата не е рамна и дека таму живее Донки Кинг“, по што еден од корисниците на таа социјална мрежа го прашал дали е вонземјанин.

„Очигледно“, следел одговорот на Маск, кој е познат по повремените необични постови на Твитер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *