ЛЕ: НЕ БЕШЕ ПОТРЕБНО ДОЛГО ЗА ДА ГО ДОБИЕМЕ ПРВИОТ КОРОНА НАТРАПНИК

ЛЕ: НЕ БЕШЕ ПОТРЕБНО ДОЛГО ЗА ДА ГО ДОБИЕМЕ ПРВИОТ КОРОНА НАТРАПНИК

На дуелот од Лига Европа помеѓу Гранада и Манчестер Јунајтед го добивме првиот натрапник на фудбалските терени кој го прекина четвртфиналето. Како и на сите останати дуели, публиката не доби пристап на стадионот „Лос Карменес“.

За жал, не секој ги почитува овие поставени правила и сака да направи спектакл со кој ќе ги добие своите пет минути. Така, едно лице успеало да им избега на чуварите и да излезе на теренот на екипата на Гранада

Тимовите не изиграа ни пет минути пред натпреварот да биде непријатно прекинат.

Како ќе влијае ова кон иднината на ова натпреварување останува да видиме, како и дали ќе има виновник за непријатниот настан.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *