СЗО: НЕ ПРЕПОРАЧУВАМЕ МЕШАЊЕ НА ВАКЦИНИТЕ ПРОТИВ КОВИД

Од Светската здравствена организација не препорачуваат комбинирање на различни вакцини против коронавирусот. Ваквото прашање стана тема за дискусија откако Франција планира да го стори тоа

ВАРДАР ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА ВО БОКС

Денес во Сараево беше официјализирана Регионалната лига во бокс во која удари ќе разменат осум клубови од екс-ју просторите. Боксерите од Србија, Хрватска, БиХ, Црна

ИТАЛИЈА: 30 ЛИЦА УАПСЕНИ ПОРАДИ ПОВРЗАНОСТ СО МАФИЈАТА

Во заедничка акција на италијанската полиција против организиран криминал, карабинерите и финансиската полиција уапсени се над 30 лица во сицилијанската провинција Месина. Од акцијата се

ПРОНАЈДЕН „ЗЛАТНИОТ ГРАД“ ВО ЕГИПЕТ

Египетските археолози во пустината близу Луксор пронајдоа остатоци од древен град од златната доба на фараоните. Археолозите велат дека ова е „најголемиот“ пронајден во Египет

КАЗНЕТА НОРВЕШКАТА ПРЕМИЕРКА КОЈА СЛАВЕЛА РОДЕНДЕН СО 13 ЛИЦА

Норвешката полиција ја казни премиерката Ерна Солберг поради прекршување на правилата за физичко дистанцирање. Таа организирала семеен собир за да го прослави својот роденден, а

ПРОТЕСТ НА „ШВЕРЦЕРИ“ ПОРАДИ ПРЕСУДИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА САЗДО

Денеска навивачката група „Шверцери“ одржа протест пред Кривичен суд поради пресудите за случајот за убиството на Никола Саздовски. Семејствата на обвинетите бараат делата на нивните

1 2 3 5