ПОРТО ИСПАДНА, А ТАРЕМИ ДАДЕ АНТОЛОГИСКИ НОЖИЧКИ ЗА „ПУШКАШ“ (ВИДЕО)

ПОРТО ИСПАДНА, А ТАРЕМИ ДАДЕ АНТОЛОГИСКИ НОЖИЧКИ ЗА „ПУШКАШ“ (ВИДЕО)

Екипата на Порто доживеја елиминација од Челзи во четвртфиналето на Лигата на шампионите, откако не надополни два голови заостаник и триумфот од 0-1 беше бадијала.

Португалската екипа стигна до победата во завршницата, откако Иранецот во нападот Мехди Тареми даде антологиски ножички. Тој сочека добро нафрлување и со атрактивен удар го остави Менди „закопан“ на место.

  • Атрактивните ножички на Тареми:

Овој погодок на иранскиот напаѓач дефинитивно беше најубавиот оваа сезона во Лигата на шампионите, а можеби ќе биде претендент и за наградата на ФИФА наречена „Пушкаш“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *