ЗГОЛЕМЕНА ПОБАРУВАЧКАТА ЗА НЕКОЛКУ ПРОФЕСИИ ВО ГЕРМАНИЈА

Иако се очекува општата побарувачка за работници во Германија да се намали во следната деценија, сепак се очекува зголемена побарувачка за работници во одредени сектори,

ВО ИМЕ НА МАКЕДОНИЈА, БУЈАР ОСМАНИ ЈА ПОДДРЖА УКРАИНА ВО КОНФЛИКТОТ СО РУСИЈА

За време на телефонскиот разговор на министерот за надворешни работи, Бујар Османи, со министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба, беше подвлечена поддршката на

КИНЕЗИТЕ ЈА ОЖИВЕАЈА „БУБАТА“, КАКО ЌЕ РЕАГИРА ФОЛКСВАГЕН?

Иако поради финансискиот неуспех и малите продажби, Фолксваген се откажа од производството на легенарната „Буба“, нејзиниот безвременски дизајн стана дел од колективната свест на љубителите

ДЕТАЛИ ЗА ОВОГОДИНЕШНИТЕ ОСКАРИ, МАСКИТЕ НЕМА ДА БИДАТ ЗАДОЛЖИТЕЛНИ

Доцна во ноќта на 25 април ќе се одржи 93-то доделување на Оскарите, а деталите за церемонијата полека стануваат познати. Според последните информации, говорите на

ИЗРАЕЛ И ВЕЛИКА БРИТАНИЈА ОТВАРААТ ЗЕЛЕН КОРИДОР ЗА ПАТУВАЊЕ

Израел соопшти дека Лондон и Ерусалим размислуваат да дозволат вакцинираните и закрепнатите од коронавирусот да патуваат меѓу двете земји, објави Ројтерс. Двете земји водат успешна

1 2 3 5