СУПЕРЛИГАТА ЗЕДЕ УШТЕ ЕДНА „ЖРТВА“ – АЊЕЛИ ВО АУТ

СУПЕРЛИГАТА ЗЕДЕ УШТЕ ЕДНА „ЖРТВА“ – АЊЕЛИ ВО АУТ

Одлуката за креирање на нова Суперлига предизвика огромни промени ширум светот на фудбалот, но најмногу во фудбалска Европа. Низа на отпуштања следеа од Мурињо до Андреа Ањели. По соопштението од Манчестер Јунајтед во кое потврдија дека Ед Вудворд го напушта „Олд Трафорд“ на крајот на 2021 година.

Сега, од Јувентус потврдија дека хаосот предизвикан од Суперлигата ја зеде кариерата и на Ањели кој поднел оставка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *