ВИДЕО-СПЕКТАКУЛАРНА АСИСТЕНЦИЈА НА ДИ МАРИЈА НА ИКАРДИ

ВИДЕО-СПЕКТАКУЛАРНА АСИСТЕНЦИЈА НА ДИ МАРИЈА НА ИКАРДИ

ПСЖ со убедливи 5-0 славеше против Асанже во полуфиналето од националниот Куп на Франција.

Во овој натпревар Икардип по пауза надвор од терените, се врати сохет трик, но само еден е издвоен и тоа поради асистенција на Ди Марија.

Еве ја мајсторијата на двајцата Аргентинци.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *