ТОТЕНХЕМ ПАК ОСТАНА БЕЗ ТРОФЕЈ, СИТИ ГО ОСВОИ КАРАБАО КУПОТ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Сити го освоија Карабао Купот, откако на „Вембли“ минимално го победија Тотенхем (1-0). „Петлите“ предводени од Мејсон како привремено решение по заминувањето

КРЕИРАН ПРВИОТ 3Д ИСПЕЧАТЕН ПАНКРЕАС

Компанијата Readily3D со нејзината најнова технологија може конечно да стави крај на дијабетесот, се вели во објавата на официјалната веб страница на Федералната политехничка школа

НАУЧНИЦИ ЈА ПРОНАЈДОА НАЈМАЛАТА ЦРНА ДУПКА ВО ГАЛАКСИЈАТА

Минијатурната црна дупка која беше откриена од страна на научниците е оддалечена од Земјата околу 1.500 светлосни години. Додека научниците обично се навикнати ваквите појави

ХАРИ СТАЈЛС ВО НАРЕДНИОТ ФИЛМ ЌЕ ГЛУМИ ГЕЈ ПОЛИЦАЕЦ И ЌЕ ИМА ЕКСПЛИЦИТНИ СЦЕНИ СО МАЖ

Новиот филмски проект поврзан со името на пејачот се вика „Мој полицаец“. Во него, Стајлс ќе глуми геј полицаец како дел од романтична драма. Тој

ЧАНТА ВО ФОРМА НА СТОЛИЦА СО НИКАКВА ФУНКЦИЈА ЗА САМО 895 ДОЛАРИ! (ФОТО)

Компанијата Нордсторм креираше нова причина зошто сите треба да им се смееме на т.н. „дизајнери“. Нордсторм креираше „Pavé Chair Bag“, чанта која нема никаква функција