СЕРАФИМОВ: УЧАМ ОД НАЈДОБРИОТ БЕК ВО СВЕТОТ!

Селекцијата на Македонија, полека, но сигурно, започнува со подготовките за претстојните квалификациски натпревари за пласман на Континенталниот собир со Франција и Швајцарија, иако Македонија практично веќе

НЕСТОРОВСКИ: ПОВТОРНО ЌЕ СТАНАМ И ЌЕ СЕ БОРАМ!

Македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство во јуни ќе настапи без својот напаѓач, Илија Несторовски, кој мораше да направи операција на коленото. Членот на Удинезе пред неколку

ЛАЗАРОВ СПРЕМЕН ДА ЈА ИСКАЛИ МАКЕДОНСКАТА РАКОМЕТНА ИДНИНА

Македонската ракометна репрезентација започна со подготовките за наредните два натпревари од квалификациите за ЕП 2022. Избраниците на Лазаров ги чека дуели против селекциите на Швајцарија

ЗАВРШИ ЕКСПЕРИМЕНТОТ ВО КОЈ ФРАНЦУЗИ ПОМИНАА 40 ДЕНА ВО ПЕШТЕРА

Петнаесет доброволци од Франција се вратија во нормалното општество откако ја напуштија пештерата Ломбрив по завршување на експериментот во кој поминаа во пештерата 40 дена

1 2 3 6