ОХРИДСКИОТ АЕРОДРОМ ДОБИ ЗДРАВСТВЕН СЕРТИФИКАТ ЗА АЕРОДРОМИ ОД МЕЃУНАРОДНИОТ СОВЕТ НА АЕРОДРОМИ

ТАВ Македонија доби здравствен сертификат од Меѓународниот Совет на Аеродроми (Airports Council International World) за Аеродромот Св. Апостол Павле Охрид, во рамки на Програмата за

АВТОМОБИЛИТЕ НА ДАЧИЈА И РЕНО НЕМА ДА МОЖАТ ДА КРЕНАТ ПОВЕЌЕ ОД 180КМ/Ч

Брендовите Рено и Дачија ќе ја ограничат максималната брзина на своите автомобили со цел да се подобри безбедноста на сопствениците. Идните модели на овие два

118 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 43 ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (26.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени

МАЧКИТЕ ЈА НАМАЛУВААТ ВОЗНЕМИРЕНОСТА КАЈ ДЕЦА СО АУТИЗАМ

Растењето на децата покрај домашни миленичиња допринесува до подобро расположение за нив и создавање на една уникатна врска. Според ново истражување, вдомувањето и одгледувањето мачки