РАКОМЕТНА МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО НА ЕВРОПСКО

Со победа во гости против Финска, македонската ракометна репрезентација се пласираше на Европското првенство. Првото полувреме напите репрезентативци не го одиграа на посакуваното ниво и

СО ПОМОШ НА КРАЛСТВОТО НОРВЕШКА ЗГОЛЕМЕН КАПАЦИТЕТОТ НА МАКЕДОНСКОТО ЈАВНО ЗДРАВСТВО

Јавното здравство во Македонија од денеска на располагање има дополнителни 100 респиратори, донација од Директоратот за здравство на Кралството Норвешка. Министрите Шекеринска и Филипче на

ОХРИЃАНИ ЗА ПРИМЕР – ОДЗИВОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА НАД 90 ПРОЦЕНТИ

На привремениот вакцинален пункт во кругот на Општата болница, неколку дена, несметано се одвива масовната вакцинација на населението. Вакцинацијата ја спроведуваат екипи на Здравствениот дом

СУЗБИЕНА КРИМИНАЛНА ГРУПА ИНВОЛВИРАНА ВО НЕДОЗВОЛЕНА ТРГОВИЈА СО ОРУЖЈЕ И ДРОГА

Министерството за внатрешни работи денеска (28.04.2021) сузби организирана криминална група инволвирана во вршење на криминални активности од областа на недозволена трговија со оружје и дрога, соопшти портпаролот

СОПСТВЕНИКОТ МОЖЕ ДА ЈА ЗАРАЗИ СВОЈАТА МАЧКА СО КОВИД-19

Една нова студија ја потврди трансмисијата на коронавирусот помеѓу луѓето и нивните мачки. Оваа студија обезбедува најсилни клинички докази до денес за пренесување на вирусот

1 2 3 6