ПОЖАР ВО ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ НА ПАТОТ ОХРИД-СТРУГА

ПОЖАР ВО ВОЗИЛО ВО ДВИЖЕЊЕ НА ПАТОТ ОХРИД-СТРУГА

На магистралниот пат Охрид – Струга вчера било пријавен пожар во возило во движење.

Од извршениот увид констатирано е дека опожарено е возило „пежо“, со охридски регистарски ознаки, управувано од Н. Б. (41) од струшкото село Биџево, и дека нема повредни лица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *