ВРЕМЕТО ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛА ОБЛАЧНОСТ, ТЕМПЕРАТУРИ ДО 29 СТЕПЕНИ

ВРЕМЕТО ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛА ОБЛАЧНОСТ, ТЕМПЕРАТУРИ ДО 29 СТЕПЕНИ

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне претежно на југоистокот ќе има услови за појава на краткотрајна изолирана нестабилност. Дневната температура ќе биде од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 29 степени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *