ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 59 ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 59 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 473 лица сомнителни и потврдени

БЛИНКЕН ВО ПОСЕТА НА УКРАИНА: НЕ ЗНАЕМЕ КОИ СЕ НАМЕРИТЕ НА ПУТИН

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен наредната недела ќе ја посети Украина во време кога тензиите помеѓу земјата и Русија растат како резултат на натрупувањето на

Г.Г.СТЕФАН: ПОВИКУВАМЕ НА ПРИФАЌАЊЕ НА МЕРКИТЕ, ЧУВАЊЕ НА ЗДРАВЈЕТО И ДА СЕ ОДДАДЕМЕ И НА ПОСТОЈАНА МОЛИТВА

Велигден, денот на Христовото воскресение, е празник на животот и настан што ја промени историјата на светот. Воскреснатиот Господ е почеток и крај, и под

ФИЛИПЧЕ: ПРИСТИГНАА 200.000 ДОЗИ НА ВАКЦИНИ ОД СИНОФАРМ, ВТОРНИК ЗАПОЧНУВА МАСОВНАТА ИМУНИЗАЦИЈА

Утрово пристигнаа 200.000 дози на вакцини од производителот Синофарм обезбедени во директни преговори со производителот. Со овие вакцини ќе се овозможи масовна имунизација на македонското

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА СПРОВЕДЕ АКТИВНОСТИ ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПОГОЛЕМИТЕ ПРАВОСЛАВНИ ВЕРСКИ ОБЈЕКТИ

ЈП Комунална хигиена-Скопје спроведе активности за одржување на хигиената на поголемите православни верски храмови во сите скопски општини. Со помош на три автоцистерни, екипите на

160 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 44 ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени

МАКСТИЛ СО ДНОНАЦИИ НА КЛИНИКАТА ЗА ИНФЕКТИВНИ БОЛЕСТИ И КЛИНИКАТА ЗА НЕВРОЛОГИЈА

Макстил за ЈЗУ Универзитетска Клиника за инфективни болести и фебрилни состојби донираше ленти за мерење шеќер во крвта за пациентите погодени од Ковид-19, а на

НАСТАВНИК ВО КАТОЛИЧКО УЧИЛИШТЕ ФАТЕН ВО НЕПРИЈАТНА ПОЗА (ВИДЕО)

Наставник во католичко училиште во Колумбија, Рубен Дарио Парас, бил снимен во непријатна ситуација за време на повик преку зум со неговите ученици. По часовите,