ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА ПОРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОПИСИ ЗА ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА

ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА ПОРАДИ НЕПОЧИТУВАЊЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ПРОПИСИ ЗА ВРЕМЕ НА ЕПИДЕМИЈА

На 30.04.2021 во 22.05. часот на ул.„Цветан Димов“ од страна на полициски службеници од Полициска станица Бит Пазар биле лишени од слобода Б.С.(48), Н.Х.(42), двајцата од Скопје и Т.Ј.(46), од с.Марино, скопско, поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Тројцата биле приведени во полициска станица и против нив ќе биде поднесена кривична пријава по член 206 од Кривичниот законик.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *