133 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ

133 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 133 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 50 санкции, осум за возење без возачка дозвола, три за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се 25 санкции за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, пет за користење на мобилен телефон, девет за прекршоци што ги чинат пешаците и 17 санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *