ВО КУЌА ВО ОХРИД ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ

ВО КУЌА ВО ОХРИД ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ

На 03.05.2021 во 08.20 часот во СВР Охрид, С.Д. пријавил дека во куќа во близина на болницата „Св.Еразмо“ во Охрид ја пронашол почината М.М. (35) од Охрид, со која живеел заедно во куќата.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал дека починатата имала повреда на главата, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *