19 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ СО АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТАЛА ОД ПАТОТ

19 ГОДИШНА ДЕВОЈКА ОД СКОПЈЕ СО АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТАЛА ОД ПАТОТ

На 02.05.2021 околу 13.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Црешево, скопско, К.П.(20) од Скопје, управувајќи патничко возило „тојота јарис“ со скопски регистарски ознаки, изгубила контрола и излетала од патот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила А.Н.(19) од Скопје, додека со телсни повреди се здобила К.Д. и сопатничката Д.Т.(20), констатирани во Градската општа болница „СВ.Наум Охридски“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР СКопје.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *