ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23:00 ЧАСОТ, УГОСТИТЕЛСКИТЕ ОБЈЕКТИ ЌЕ РАБОТАТ ДО 22:30 ЧАСОТ

Владата на Република Македонија на денешната 68-ма седница донесе одлука за измени и дополнувања за ограничување на движењето на граѓаните согласно која од 5 мај,

ПОРАНЕШЕН ОЛИМПИСКИ БОКСЕР ЈА ДРОГИРАЛ И УБИЛ СВОЈАТА БРЕМЕНА ЉУБОВНИЦА

Порториканскиот боксер, Феликс Вердехо е обвинет за киднапирање и брутално убиство на неговата бремена љубовница Кишл Марлен Родригез Ортиз. Тој се предал на полицијата во

ПРОБИЕНА ЕДНА ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ПЛАТФОРМИ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

Германското обвинителство вели дека пробиле една од најголемите светски платформи за детска порнографија, пренесуваат „Еуроњуз“. Веб страната „Бојстон“ ја користеле над 400.000 регистрирани корисници. Педофили

ПОРАНЕШЕН ИТАЛИЈАНСКИ ПРЕМИЕР ФАТЕН НА ДЕЛО КАКО СЕ ОБИДУВА ДА ГО СОБОРИ НЕГОВИОТ НАСЛЕДНИК

Во италијанската емисија за истражувачко новинарство, „Извештај“, се прикажа видео во кое лидерот на партијата „Италија Вива“ и поранешен премиер, Матео Ренци, се обидува заедно

1 2 3 6