ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО, УТРЕ УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛЕН ДОЖД

ДЕНЕС СОНЧЕВО И ТОПЛО, УТРЕ УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛЕН ДОЖД

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата ќе се движи во интервалот од 10 до 26 степени.

Утре ќе биде променливо облачно, од пладневните часови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер кој краткотрајно ќе засилува.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен претежно јужен ветер, а повремено засилен долж Повардарието. Температурите најпрвин ќе бидат нешто пониски, потоа од четврток благо ќе се покачат кон следниот викенд. Во среда ќе има услови за локален пороен дожд и ретки грмежи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *