ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

ОД ПОЛНОЌ НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи кои ќе бидат новите цени на горивата.

Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се сменија, додека цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за половина денар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *