103 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ВО СКОПЈЕ

103 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ ВО СКОПЈЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (03.05) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 142 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 103 санкции, шест за возење без возачка дозвола.

Изречени се 21 санкција за прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, пет за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *