БЕЗИДЕЈНИОТ АРСЕНАЛ НЕСПОСОБЕН ЗА КАМБЕК НА „ЕМИРАТИ“, ПИРОВА ПОБЕДА НА РОМА НА „ОЛИМПИКО“

Виљареал и Манчестер Јунајтед се двата тима кои ќе ги одмерат своите сили во финалето од Лигата на Европа во Гдањск, откако Шпанците на „Емирати“

КИНЕСКИ ТВ-ПРОИЗВОДИТЕЛ ПРИЗНА ДЕКА ГИ ШПИОНИРАЛ КОРИСНИЦИТЕ ПРЕКУ ТЕЛЕВИЗОРИТЕ

Врвниот кинески ТВ-производител „Skyworth“, кој влета како торнадо на пазарот во Северна Америка, признава дека неговите телевизори шпионирале корисници. „Skyworth“, кој предизвика голема вознемиреност за

КОРОНАВИРУСОТ ЌЕ БИДЕ ЕНДЕМИЧЕН, СЕ РАЗВИВААТ ТРИ НОВИ ЛЕКОВИ ЗА ИДНА УПОТРЕБА

Европската унија планира да развие и одобри употреба на три нови лекови против коронавирус до октомври, кои исто така ќе ги третираат последиците од „продолжениот

УБИЕНИ 25 ЛИЦА ВО РИО ДЕ ЖАНЕИРО ПРИ ПРЕСТРЕЛКА НА ПОЛИЦИЈАТА СО КАРТЕЛИТЕ

Најмалку 25 лица се убиени во престрелка во вториот по големина бразилски град Рио де Жанеиро, јавија локалните медиуми, цитирани од Би-Би-Си. Медиумите известуваат дека

МАКЕДОНИЈА И НА ЕВРОПСКО ЌЕ ИГРА ПРОТИВ МОЌНАТА ДАНСКА

Македонската ракометната репрезентација денес ги дозна ривалите со кои ќе се надигрува на шестиот настап едноподруго на ракометното европско првенство, кое се игра следниот јануари,

1 2 3 5