МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД И ЛИВЕРПУЛ ЗАКАЖАА ДАТУМ ЗА ОДЛОЖЕНАТА СРЕДБА

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД И ЛИВЕРПУЛ ЗАКАЖАА ДАТУМ ЗА ОДЛОЖЕНАТА СРЕДБА

Премиер лигата го објави датумот на одложениот натпревар меѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул. Средбата ќе се одржи на 13 мај.

Првично натпреварот требаше да се одигра на 2 мај, но беше откажан навивачите на Јунајтед, влетаа на теренот на Олд Трафорд, во знак на протест против сопствениците на клубот, семејството Глејзер.

Нов датум доби и натпреварот Манчестер јунајтед – Лестер закажан за 12 мај. Средбата ќе се одигра еден ден порано, на 11 мај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *