БИЛ ГЕЈТС ИМАЛ ДОГОВОР СО СОПРУГАТА ДА ОДИ СЕКОЈА ГОДИНА САМ НА ОДМОР СО БИВШАТА ДЕВОЈКА

Додека Бил Гејтс беше во брак со наскоро поранешната сопруга Мелинда скоро три децении, излегува дека за тоа време тој исто така успеал да одржи

„PEAKY BLINDERS“ ПОД ИСТРАГА- СЕ СНИМАЛА ШЕСТА СЕЗОНА, ИАКО ИМАЛО ЗАРАЗЕН ВО ПЕРСОНАЛОТ

Продуцентите на серијата „Peaky Blinders“ се под истрага затоа што продолжиле со снимањето, иако знаеле дека меѓу членовите на персоналот има позитивни на коронавирус. Продуцентите

НАПРАВЕНО ИНТЕРЕСНО ИСТРАЖУВАЊЕ-МАЧКИТЕ СЕ ГОЛЕМИ ФАНОВИ НА КВАДРАТНИ ФОРМИ

Оние кои уживаа во карантините за време на пандемијата со коронавирусот, може да се поделат во две групи: интроверти и домашните миленици. Бидејќи нашите секојдневни

НОВА СТУДИЈА ОТКРИВА-ВО СВЕТОТ ОД КОРОНА ДОСЕГА ПОЧИНАЛЕ 7 МИЛИОНИ, А НЕ 3,25 МИЛИОНИ ЛУЃЕ

Една нова студија проценува дека стапката на смртност предизвикана од Ковид-19 е многу поголема отколку што претходно се очекуваше или беше пријавено. Наместо запишаните 3,25

МОДЕРНА: НАШАТА ВАКЦИНА КАЈ ДЕЦАТА ПОКАЖА ЕФИКАСНОСТ ОД 96%

Американската фармацевтска компанија „Модерна“ објави дека нејзината вакцина против коронавирус е 96 проценти ефикасна кај деца на возраст од 12 до 17 години, покажуваат резултатите

КОРОНАВИРУСОТ НЕ ПРЕСТАНУВА ДА КОСИ ВО ИНДИЈА: НОВИ РЕКОРДНИ 415 000 ЗАРАЗЕНИ

Инфекциите со новиот коронавирус во Индија продолжија да се зголемуваат со рекордно темпо, со 414.188 новоинфицирани лица регистрирани во последните 24 часа, додека вториот бран

ВО САД СЕ КРАДАТ ВОЛАНИ ОД АВТОМОБИЛИТЕ ПОРАДИ ВОЗДУШНИТЕ ПЕРНИЧИЊА

По катализаторите, крадени заради скапоцените метали во нив, воланите во автомобилите се новата мета на крадците во САД. Лудоста по катализатори и скапоцените метали во

ТВИТЕР ГИ СУСПЕНДИРА СИТЕ ПРОФИЛИ КОИ ГО СПОМНУВААТ ТРАМП

Оваа недела социјалната мрежа „Твитер“ суспендираше неколку профили создадени за споделување изјави од новиот дел на веб-страницата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп. Аргументот е