85 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА СВР БИТОЛА

85 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ НА ТЕРИТОРИЈАТА НА СВР БИТОЛА

Во текот на вчерашнот ден (08.05.) на подрачјето на СВР Битола спроведена е засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната, при што биле санкционирани 85 возачи.

Од нив 54 возачи ја пречекориле брзината надвор од населено место и 31 во населено место. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *