ПРВА СЦЕНСКА ПРОБА НА ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ПРЕД ЕВРОСОНГ (ВИДЕО)

ПРВА СЦЕНСКА ПРОБА НА ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ПРЕД ЕВРОСОНГ (ВИДЕО)

Откако македонската евровизиска делегација пристигна во Ротердам, нашиот претставник Васил Гарванлиев имаше прилика да ги „испроба“ своите гласни жици и перформанс пред големиот настап, кој ќе го има за десетина дена.

Годинешното издание на Избор на песна на евровизија ќе се одржи од 18 до 22 мај. Гарванлиев на социјалните мрежи сподели дека возбуден и благодарен, а во видеото подолу може да ја погледнете неговата прва проба за евровизискиот настап.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *