ЕВРОГОЛ СО НОЖИЧКИ НА АНТОАН ГРИЗМАН!

ЕВРОГОЛ СО НОЖИЧКИ НА АНТОАН ГРИЗМАН!

Репрезентацијата на Франција ја докажа својата фаворитска улога на претстојното Европско првенство, откако издоминира на пријателскиот натпревар против Бугарија со 3-0. „Галските“ петли одиграа рутинирано и ја импресионираа француската јавност, а особено големо внимание привлече евроголот на Антоан Гризман.

Резултатот беше отворен во 29. минута кога Антоан Гризман погоди акробатски со ножичи. Победата во финишот од натпреварот со два гола во 83. и 90. минута ја потврди Жиру кој пред крајот на првиот дел влезе на местото на Бензема, кој доживеал некоја мини-повреда на мускулот, поради што се чека последна прогноза за неговата состојба.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *