152 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 12 САНКЦИОНИРАНИ ВОЗАЧИ НА МОТОЦИКЛИ

152 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ, 12 САНКЦИОНИРАНИ ВОЗАЧИ НА МОТОЦИКЛИ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (09.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 16 санкции, 10 за возење без возачка дозвола, три за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се пет санкции за користење мобилен телефон, 12 прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, седум за некористење сигурносен појас, 87 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *