ВИДЕО: „АЗУРИТЕ“ ГО ОТВОРИЈА ЕП СО ПОБЕДА, ЈА СРУШИЈА ТУРЦИЈА!

Фудбалската селекција на Италија победи со 0-3 (0-0) во првиот натпревар на Европското првенство против Турција. Отворањето на континенталниот турнир на „Олимпико“ во Рим понуди

НОВ ВИРУС НА WINDOWS 10-МОРА ДА НАПРАВИТЕ АЖУРИРАЊЕ АКО КОРИСТИТЕ „OFFICE“ ПАКЕТ

Корисниците на Windows 10 кои имаат инсталирано апликации на Microsoft Office на нивните компјутери, мора веднаш да го ажурираат својот софтвер бидејќи е откриен нов

ИНДИЈА ПРЕД ОТКРИВАЊЕ НА НАЈГОЛЕМАТА „ПЕРАЛНА“ НА КРИПТОВАЛУТИ

Индискиот директорат за истрага на економски криминал во петокот објави соопштение во кое повикува на повик до најголемата размена на крипто-валути во земјата, Вазиркс, за

ОДРЖАН СВЕТСКИ ТУРНИР ВО РАБОТЕЊЕ НА „ЕКСЕЛ“!

Спонзориран од „Мајкрософт“, Светскиот куп за финансиско моделирање беше домаќин на мултиплеер битка наречена „Битка 888“ за ексел корисници, со осум врвни финансиски моделири низ

ПАТКА РОДЕНА СО ДЕФОРМИРАНА НОГА ДОБИ ПРОТЕТИКА НАПРАВЕНА СО 3Д ПРИНТАЊЕ

Патката по име Вадлс, која е домашно милениче на гитаристот Бен Вајнман од „Самоубиствени тенденции“ (Suicidal Tendencies), доби портокалова 3Д-печатена протетика за неговата лева нога