ЏЕСИ ТАЈЛЕР ФЕРГУСОН ВОДИ БОРБА ПРОТИВ КАНЦЕРОТ

ЏЕСИ ТАЈЛЕР ФЕРГУСОН ВОДИ БОРБА ПРОТИВ КАНЦЕРОТ

Џеси Тајлер Фергусон кој се прослави со улогата на Мичел од серијата „Modern Family“, неодамна за време на редовниот лекарски преглед дозна дека има рак на кожата. Како што се наведува, актерот навреме го открил ракот. Сега тој проговори и ги предупреди сите за важноста на превентивните прегледи.

После неговата порака, верни фанови веднаш закажаа преглед и го пријавија тоа на Џеси, заблагодарувајќи му се за советот и се надеваа на најдоброто.
Фергусон ја имаше процедурата во понеделникот, по што ги повика своите придружници и ја соопшти неговата состојба.

“Само да ве потсетам редовно да одите на лекар. Особено на дерматолог, ако имате бледа кожа како мене. Кога и да заминам, останувам без нешто. Овој пат, тоа беше рак на кожата … Но, не грижете се, беше откриено со време, ќе бидам во ред. И да, разгалете се со крема за сончање “,

напиша актерот

Ова можно е да е и причината зошто пред неколку дена тој ја продаде својата куќа на Леонардо Ди Каприо.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *