ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО ТЕТОВО, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО ТЕТОВО, ПРИВЕДЕНО ЕДНО ЛИЦЕ

На 10.06.2021 во 21.40 часот на ул.„Киро Ристевски Дрнц“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово лишиле од слобода 17-годишник од с.Требош, тетовско, затоа што при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *