168 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ

168 СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ ВО СКОПЈЕ

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 168 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 13 санкции, 10 за возење без возачка дозвола, 44 прекршоци што ги чинат пешаците, четири за управување под дејство на алкохол.

Изречени се шест санкции за користење мобилен телефон, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, пет за минување на затворен сигнал (црвено светло), 65 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *