ПЕТ МИНУТИ ПРЕД ФИНАЛЕТО, ЦИЦИПАС ДОЗНАЛ ТАЖНА ВЕСТ

ПЕТ МИНУТИ ПРЕД ФИНАЛЕТО, ЦИЦИПАС ДОЗНАЛ ТАЖНА ВЕСТ

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас откри дека дознал пет минути пред финалето на Ролан Гарос дека неговата баба починала.

Циципас поведе со 2-0 против Ѓоковиќ во финалето на Ролан Гарос, но загуби со 3-2 од најдобриот тенисер во светот и остана без својата прва грен слем титула.

После натпреварот, Гркот објави со објава на Инстаграм дека има смртен случвај во семејството и дека дознал сè за тоа непосредно пред почетокот на натпреварот.
Починала неговата баба, мајката на неговиот татко, па мора да го земем предвид овој факт како еден од факторите во неговиот психички и физички пад во вториот дел од финалето на Ролан Гарос.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *