МИЛВОКИ ПОВЕДЕ ПРОТИВ АТЛАНТА, СУДИЈАТА ГО ПОВРЕДИ ТРЕЈ ЈАНГ!

МИЛВОКИ ПОВЕДЕ ПРОТИВ АТЛАНТА, СУДИЈАТА ГО ПОВРЕДИ ТРЕЈ ЈАНГ!

Иако Атланта имаше свои светли моменти на третиот меч против Милвоки, гостите славеа на гости против „Хокси“ со 102-113 и поведоа со 2:1 во финалето на Источната конференција од НБА плејофот.

Тре Јанг, како и целата сезона, беше ѕвездата на Хоукс и најзаслужен што Атланта прва направи двоцифрена предност, но Адетокумбо и Мидлтоун сепак не останаа недоречени.

Средбата ја одбележа бизарната повреда на Јанг, кој случајно нагази на ногата на еден од судиите пред крајот на третата четвртина. После тоа, Јанг играше резервирано, очигледно во болка, што на крајот го искористија гостите.

Јанг го заврши натпреварот со 35 поени како најефикасен во својот тим, додека на спротивната страна Мидлтон уфрли 38 поени, додека Адетокумбо го заврши натпреварот со 33 поени.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *