НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА!

НОВО ПОСКАПУВАЊЕ НА ГОРИВАТА!

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за денар и за денар и половина, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензините еуросупер БС-95 и еуросупер БС-98 се зголемуваат за 1,5 денар, додека на еуродизел (Д-Е V) се зголемува за 1 денар за литар.

Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемува за половина денар, а на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,144 денари за килограм.

Во прилог новите цени.

  • Моторен бензин еуросупер БС – 95 71,00 (денари/литар)
  • Моторен бензинеуросупер БС -98 73,00 (денари/литар)
  • Дизел гориво еуродизел БС (Д-Е V) 63,00 (денари/литар)
  • Масло за горење екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 62,50 (денари/литар)
  • Мазут М-1 НС 37,152 (денари/килограм)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *