УТРОВО ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА-ПОЧУВСТВУВАН И ВО МАКЕДОНИЈА!

УТРОВО ЗЕМЈОТРЕС ВО ГРЦИЈА-ПОЧУВСТВУВАН И ВО МАКЕДОНИЈА!

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Рихтеровата скала, се случил утрово во 04:45 часот по локално време во северозападниот дел на Грција, во близина на островот Крф и на границата со Албанија.

Земјотресот бил на длабочина од 1 километар, а бил почувствуван и во охридскиот и во битолскиот регион од нашата земја.

Ова е само еден до неколкуте земјотреси кои се случија во изминатиот период во таа област.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *