ВИДЕО: АНГЛИЈА ЈА ПОБЕДИ ГЕРМАНИЈА И СИ ГО ОТВОРИ ПАТОТ ДО ФИНАЛЕТО НА ЕП!

Фудбалерите на Англија се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство, откако на „Вембли“ ја победија Германија со 2-0 (0-0). Избраниците на Герет Саутгејт ги казнија

НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА-ЖИВОТОТ НА ВЕНЕРА Е РЕЧИСИ НЕВОЗМОЖЕН

Нова студија ја исклучува можноста за живот на Венера, објавија светските агенции. откако научниците од Европа и САД во понеделникот изјавија дека нема доволно вода

ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ ОД НОВ ЧОВЕЧКИ ВИД, КОЈ ГО НОСИ ПРЕКАРОТ „ЗМЕЈ“

Кинески истражувачи открија фосил на череп што можеби да припаѓа на целосно нов човечки вид, што потенцијално може да ги промени ставовите на научниците за

УШТЕ ЕДЕН МИЛИЈАРДЕР ДОБИ ДОЗВОЛА ЗА ВСЕЛЕНСКИ ТУРИЗАМ!

Британската компанија Virgin Galactic, која е во сопственост на милијардерот Ричард Бренсон, објави дека добиле одобрение од американкиот воздухопловен регулатор за првите вселенски туристички летови.

1 2 3 539