ВИДЕО: Аталанта не издржа со десетмина против Реал, Сити лесно ја доби Борусија

Аталанта не успеа да го „преживее“ натпреварот против Реал Мадрид во Бергамо и во финишот загуби со 0-1 (0-0), во осминафиналето од Лигата на шампионите.

Жена на социјалните мрежи објави на каков грозоморен начин некој се обидел да наштети на нејзините миленици

На светот, за жал постои повеќе нечовечност отколку човечност, преовладува бездушност и злоба, гнев и лутина. На социјалните мрежи една жена од Битола објави на

Лице в лице 44: Со персонализирана медицина до најдобра грижа за секој пациент

Придобивките кои ги носи персонализираната медицина и нејзиното влијание врз квалитетот на животот на пациентот, е фокус на 44. издание на списанието за одржлив развој „Лице влице“, кое излегува денеска.

Жерар Депардје обвинет за две силувања и сексуален напад

72-годишниот Жерар Депардје, легенда на францускиот филм, е обвинет за „силување и сексуално насилство“ на млада актерка летото 2018 година, што тој го негира, дознава извор близок до случајот.

Тајгер Вудс ќе се опоравува со години по страотната несреќа

Еден од најдобрите голф-играчи на сите времиња, Тајгер Вудс, се наоѓа во критична состојба во болница по вчерашната сообраќајна несреќа во Лос Анџелес. Вудс доживеал

1 2 3 280