200 САНКЦИОНИРАНИ ВОЗАЧИ ВО СКОПЈЕ, 50 ЗА ПРЕГОЛЕМА БРЗИНА

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (29.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени

РСБСП: МОТОЦИКЛИСТИТЕ И ПОНАТАМУ НАЈРАНЛИВА ГРУПА НА УЧЕСНИЦИ ВО СООБРАЌАЈОТ

Црната статистика за настрадани мотоциклисти во сообраќајни незгоди загрижува. Имено, статистичките податоци за 2020 година покажуваат дека изминатата година 125 лица го загубиле животот во

САНКЦИОНИРАНИ 66 ВОЗАЧИ КОИ ВОЗЕЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

Вчеравечер (23/24.06.2021) од 20.00 часот до 01.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возачи

ИЗВРШЕНИ ПРЕТРЕСИ ВО СКОПЈЕ, ЗАПЛЕНЕТА ДРОГА НАМЕНЕТА ЗА ТУРСКИОТ ПАЗАР

На 23.06.2021 околу 17.00 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи

1 2 3 196