ФОН ДЕР ЛАЈЕН: УНГАРСКИОТ АНТИ-ЛГБТ ЗАКОН Е СРАМЕН И ДИСКРИМИНИРАЧКИ

Урсула фон дер Лајен го осуди унгарскиот закон кој го дискриминира ЛГБТ општеството врз основа на сексуалната припадност. „Унгарскиот закон е срамен. Им дадов упатства

СПОМЕНИК НА ЕЈМИ ВАЈНХАУС ЌЕ БИДЕ КРЕНАТ ВО БЕЛГРАД

Белград објави меѓународен конкурс за идејно решение за споменик посветен на легендарната и прерано почината пејачка Ејми Вајнхаус. На официјалната страна на Фејсбук, заменик-градоначалникот на

ВИДЕО: ФИЛИПИНИ НЕМИЛОСРДНО УНИШТУВА ЛУКСУЗНИ АВТОМОБИЛИ СО БАГЕР

Филипините немаат никаква милост спрема скапите автомобили кои биле конфискувани во последните две години. Сега, тие се уништуваат со багер во Филипини. Ако некој во

ГАНТЕР ОД „ПРИЈАТЕЛИ“ БОЛЕДУВА ОД РАК: „ОВА Е БИТКА КОЈА ЌЕ ЈА ЗАГУБАМ“

Џејмс Мајкл Тајлер, американскиот актер познат по улогата на Гантер во култната серија „Пријатели“, откри дека води битка со ракот на простата. Во понеделникот, тој

ШТО ЈА ПРЕДИЗВИКУВА КОЖНАТА БОЛЕСТ КАЈ БЕЛОПЕРКИТЕ?

Морските биолози испитуваат мистериозно заболување на кожата, кое влијае на белоперките ајкули во Малезија, а претходните извештаи покажуваат дека овој феномен е предизвикан од покачување

ОВИЕ ЅВЕЗДИ ЌЕ ДОБИЈАТ ЅВЕЗДА НА ХОЛИВУДСКИОТ ТРОТОАР НА СЛАВНИТЕ

На Холивудскиот тротоар на славните стојат најголемите имиња од светот на филмовите, телевизијата, радио, театар и спорт. Секоја година овој тротоар се збогатува со нови

1 2 3 242