ГАЛЕРИЈА-ПРЕТСТАВЕНА 11-ТА ГЕНЕРАЦИЈА НА „ХОНДА ЦИВИК“

Хонда ја претстави седанската верзија на „Цивик“ од 11-та генерација во Америка. Јапонскиот производител ја објави првата фотографија од новиот американски „Цивик Седан“ во средината

ЛЕКЛЕР И САИНЦ ГИ ИСПРОБАА ЕГЗОТИЧНИТЕ „SF90 STRADALE“ И „SF90 SPIDER“ (ВИДЕО)

Возачите на Ферари во Формула 1, феноменалните Шарл Леклер и Карлос Саинз имаа прилика да го искусат „дивиот“ карактер и моќ на моделите SF90 Stradale

НАСКОРО ЌЕ Ѝ КАЖЕМЕ ЗБОГУМ НА „РАЧНАТА СОПИРАЧКА“

Две децении откако BMW ја прикажа електричната сопирачка за паркирање, системот ја презеде автомобилската индустрија. Околу 70% од произведените автомобили имаат електрична сопирачка за паркирање,

АВТОМОБИЛИТЕ НА ДАЧИЈА И РЕНО НЕМА ДА МОЖАТ ДА КРЕНАТ ПОВЕЌЕ ОД 180КМ/Ч

Брендовите Рено и Дачија ќе ја ограничат максималната брзина на своите автомобили со цел да се подобри безбедноста на сопствениците. Идните модели на овие два

ТОЈОТА ПРЕТСТАВУВА НОВ МОТОР НА ВОДОРОД НА ТРКА ВО ЈАПОНИЈА

Јапонскиот автомобилски гигант, Тојота, на трката на домашна територија ќе го претстави новиот погон кој ќе работи на водород. Иако користењето на водород како гориво

„ФОЛКСВАГЕН ИД.4“ Е НАЈДОБРИОТ АВТОМОБИЛ ВО 2021 ГОДИНА

„Фолксваген ИД.4“е најдобриот автомобил во 2021 година. Ова го одлучи жирито на Светските автомобилски награди, кое го прогласи електричниот хечбек за неприкосновен победник во својата

1 2 3 13