ВИДЕО-Нападнат камерманот на МИА при известување на протестот за „Монструм“

Денеска при протестите за пресудите од случајот „Монструм“, група на демонстранти кои агресивно се однесуваа кон полицискиот блок, го нападнаа и камерманот и известувач од

Полицијата со кордон ги блокираше протестите – демонстрантите вратија со камења

Скандирањето „Слобода, правда и демократија – Стоп на монтираните случаи“ го означи почетокот на денешниот протест на членови на семејствата и поддржувачи на казнетите во,

Мијалков осуден на 12 години затвор, изречени пресудите за „Таргет-Тврдина“

Денес во судницата на Основниот суд Скопје 1 беа изречени пресудите за предметот „Тврдина-Таргет“. Во судницата присутни беа поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, поранешниот

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 33 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 33 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 253 лица сомнителни и потврдени

132 санкционирани возачи во Скопје, од кои 36 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје

Изработувале бомби и зољи: Обвинение за тројца терористи на ИСИС

Тероризмот дивее и на Балканот. Три лица, следбеници на ИСИС, се обвинети за формирање терористичка организација и за кривично дело тероризам од Обвинителството за организиран криминал и корупција.

1 2 3 198