АВАЈА: НАВРЕДЛИВИТЕ ЗБОРОВИ ЗА РОМИТЕ ЌЕ БИДАТ ОТСТРАНЕТИ ОД ТОЛКОВНИОТ РЕЧНИК

Граѓанската иницијатива АВАЈА, која постојано го крева гласот за ромското малцинство и се бори за неговите права и еднаквост во земјата, остро реагираше на вчера

АНТИКОРУПЦИСКА: ВЛАДАТА УПЛАТИЛА ГАРАНЦИЈА ЗА КИНЕСКИТЕ ВАКЦИНИ, А НЕ АВАНС

Државната комисија за спречување на корупција информираше дека Министерството за здравство парите кои и ги уплатил на Starbi international во висина од 7,8 милиони долари

ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „СИНОФАРМ“

Во пунктот на спортската сала „Борис Трајковски“, премиерот Зоран Заев денес се вакцинираше против Ковид-19  со кинеската вакцина „Синофарм“. Заев по имунизацијата посочи дека одлично

ВО КОВИД ЦЕНТРИТЕ ВО СКОПЈЕ ЗА 24 ЧАСА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ 27 ПАЦИЕНТИ

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 27 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 398 лица сомнителни и потврдени

1 2 3 292