ВИДЕО-Нападнат камерманот на МИА при известување на протестот за „Монструм“

Денеска при протестите за пресудите од случајот „Монструм“, група на демонстранти кои агресивно се однесуваа кон полицискиот блок, го нападнаа и камерманот и известувач од

Мијалков осуден на 12 години затвор, изречени пресудите за „Таргет-Тврдина“

Денес во судницата на Основниот суд Скопје 1 беа изречени пресудите за предметот „Тврдина-Таргет“. Во судницата присутни беа поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, поранешниот

Изработувале бомби и зољи: Обвинение за тројца терористи на ИСИС

Тероризмот дивее и на Балканот. Три лица, следбеници на ИСИС, се обвинети за формирање терористичка организација и за кривично дело тероризам од Обвинителството за организиран криминал и корупција.

Денеска се регистрирани 582 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2.972 тестирања, а регистрирани се 582 нови случаи

Расчистени 24 кривични дела, кривична пријава за измамникот и помагателот

Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 44-годишниот тетовец Р.М.(44) од Тетово, поради основи на сомнение дека сторил

Филипче: За 10 до 14 дена ќе го завршиме процесот на имунизација на сите здравствени работници

Министерот за здравство д-р Венко Филипче денеска изјави дека околу 180 илјади граѓани се регистрирани во системот „Мој Термин“ со возраст над 70 години и

1 2 3 71