МЗ: На инфективните одделенија во земјава се лекува 701 пациент, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат 565 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. Во

Почина професор Д-р. Владимир Андонов, основополпжник и дојаен на современата анестезиологија

Денес на 86 годишна возраст почина професор Д-р. Владимир Андонов, основополпжник и дојаен на современата анестезиологија, реаниматологија и интензивно лекување во нашата држава и учител

Денеска се регистрирани 990 нови случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2655 тестирања, а регистрирани се 990 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-378, Куманово-48,  Дебар-6,

МЗ: Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 41 пациент

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 41 нов пациент поради компликации од корона вирусот. Пријавени се 35 оздравени пациенти кои

Промотивен потрошувачки кредит до 25 000 евра на Стопанска Банка Скопје

Стопанска Банка АД Скопје нуди промотивен потрошувачки кредит од 1 500 000 милион денари или 25 000 евра за сите оние кои ќе аплицираат најдоцна

Почина Бојо Андревски, основачот на “Европски Универзитет”

По кратко боледување синоќа почина Бојо Андревски, основач и сопственик на првиот приватен универзитет во Македонија, „Европски универзитет”. Андревски беше сопственик и на весникот „Вечер“

До крајот на годината 7.5 милиони евра ќе им се исплатат на туристичко-угостителските фирми

Туристичко угостителскиот сектор ќе добие финансиска поддршка од  7.5 милиони евра . Парите ќе се исплатат директно до секторот до крајот на годината. Ова им