ДЕЛЕГАЦИЈА ОД КАБИНЕТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПОЛОЖИ ЦВЕЌЕ НА ГРОБОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ

Делегација од Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, предводена од генералниот секретар, Миле Бошњаковски, денеска положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Свети

ПРОДОЛЖУВА БОЈКОТОТ НА НАСТАВАТА, СЕ ПЛАНИРААТ И ПРОТЕСТИ

Драгана Спасевска, која ја води Фејсбук групата „Учебници и настава мора да има“, вчера испрати соопштение до јавноста за повторна организација и продолжување на бојкотот

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ПРЕД 41 ГОДИНА ПОЧИНА ЈОСИП БРЗО ТИТО

Јосип Броз – Тито беше југословенски комунист и доживотен претседател на Социјалистичка Федеративна Република Југославија. Тито бил генерален секретар, а подоцна и претседател на Комунистичката партија на Југославија од 1939 до 1980 и ја

ДЕНЕС СЕ ОЧЕКУВА ПРВАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД ЕУ, ЗАПОЧНУВА ИМУНИЗАЦИЈАТА СО „СИНОФАРМ“

Македонија денеска ја очекува првата пратка на вакцини против Ковид-19 од ЕУ. Како што е најавено, по тој повод земјата треба да ја посети и комесарот за проширување Оливер Вархеји, кој во Скопје ќе допатува заедно со австриската министерка за ЕУ, Каролине Едштадлер.