Расте бројот на ковид пациенти, најмалку заразени се деца

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, што се однесува на периодот од 2 до 8 ноември, 2020 г., тестирани

Дојран покренува иницијатива за зачувување на животната средина и грижа за Дојранското Езеро

Општина Дојран склучи договор со меѓународната НВО „Милиеуконтакт Македонија“ за зачувување на животната средина преку грижа за Дојранското езеро и неговиот биодиверзитет Со ваквиот договор,

569 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.11.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 569 прекршоци. Министерството за

Музичките ѕвезди порачуваат-НосамМаска за повторно да свириме пред многу публика

Музички уметници, македонски естрадни, ја поддржуваат кампањата НосамМаска. Влатко Стефановски, Никола Перевски, Каролина Гочева, Тамара Тодевска и Ружица Милошеска Брчиоска преку видео порака порачуваат дека

Донација од медицинска опрема за македонското здравство пристигна од ОАЕ

Во духот на билатералните пријателски односи меѓу Република Македонија и Обединетите Арапски Емирати вчера на аеродромот во Скопје пристигна 10 тони помош за борбата против

Филипче: Нема потреба од полициски час и карантин

Нема потреба од дополнителни рестрикции, како полициски час или карантин, на цела територија или во одредени региони, повтори денеска министерот за здравство Венко Филипче. Смета

Баланс+ Имуно од Бимилк е новиот функционален јогурт за јакнење на имунитетот

(Битола, 10.11.2020) – Голем број љубители на Баланс+ отсега ќе имаат прилика да уживаат вопотполно различниот Баланс+ Имуно,кој е новиот функционален јогурт од Бимилк. Новиот

Нови кошови на игралиштето во ООУ „Владо Тасевски“

Општина Карпош продолжува со тековното подобрување и санација на спортската инфраструктура. Утринава започна замената на кошовите на спортското игралиште во ООУ „Владо Тасевски“, во населбата

1 94 95 96 97 98 105