Затворен угостителски објект во гостиварско, приведен сопственикот

На 24.02.2021 во 21.15 часот, по претходна пријава, полициски службеници од Полициското одделение Чегране извршиле контрола во угостителски објект во с.Чегране, сопственост на В.Ф.(37) од

Приведени шест лица од Прилеп барани со потерници

Денеска (24.02.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Прилеп, ги приведоа С.Џ.(37), И.С.(27) , Џ.А.(28), Џ.А.(31), Т.А.(40) и

872 санкции за брзо возење на територијата за цела држава

Во текот на вчерашниот ден (21.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат

Расчистено убиството во Струмица, приведени двајца малолетници

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за општ и насилен криминал и СВР Струмица го расчистија убиството на Д.М. (67) во Струмица и во

Го привеле за неносење заштитна маска, па во станица му се слошило и починал

60-годишен велешанец починал во полициска станица откако претходно бил приведен поради бегство од полициските службеници кои го сопреле поради неносење заштитна маска.

Затворен угостителски објект во Тетово, работел по дозволеното време

На 17.02.2021 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на ул.„ЈНА“ во Тетово, сопственост на Ф.Ц.(33) од Тетово. При

Од утринава повторно отворен Граничниот премин Евзони

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека според информациите добиени од Република Грција од 05.30 часот утринава(18.02.2021) Граничниот премин Евзони е отворен за секаков

1 2 3 31