САНКЦИОНИРАНИ 66 ВОЗАЧИ КОИ ВОЗЕЛЕ ПОД ДЕЈСТВО НА АЛКОХОЛ

Вчеравечер (23/24.06.2021) од 20.00 часот до 01.00 часот Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возачи

ПРИВЕДЕН РАДОВИШАНЕЦ БАРАН СО ЦЕНТРАЛНА ПОТЕРНИЦА

На 11.06.2021 во 21.15 часот од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потрага и Специјалната антитерористичка единица „Тигар“,

659 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ НА ТЕРИТОРИЈА НА ЦЕЛА ДРЖАВА

Во текот на вчерашниот ден (06.06.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се

778 САНКЦИИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ НА ТЕРИТОРИЈА НА ЦЕЛА ДРЖАВА

Во текот на вчерашниот ден (05.06.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за санкционирање на возила кои се

1 2 3 47